Döne döne okuduğum kitaplar elbette var. Bu kitaplar genelde çok göz önünde olmayan; yalnız ve sahipsiz bırakılmış eserler oluyor. Sanki onların o ihtişamlı ve asil duruşlarını, kaldıkları huzurevlerinde ziyaret ediyormuşum gibi bir şey.

“Bana hep, ‘Kaleminden Peygamber tutsun’ diye dua eden anneme ve ben ömrümce yazayım diye ömrü boyunca susmuş olan babamın suskunluğuna…” diyerek giriş yapıyorsunuz. Anne ile baba hayatınızın neresinde?

‘Akletmekten uzak durana ne din, ne felsefe, ne hayat hiçbir şey söyleyemez.’ Mehmet Sabri Genç, ‘Şey ve Tan’ ve ‘Karekök Hayat’ kitapları etrafında Naime Erkovan’ın sorularını cevaplandırdı.

Oktay Taftalı ve Mehmet Sabri Genç’in Hasbihali.* Bu hasbihalin temeli Viyana’da atıldı ve Türkiye’de tamamlandı. Sevgili Oktay Taftalı’yla derin tartışmalarımızın bir özeti de sayılabilir bu hasbihal. O güzel ve hararetli konuşmalardan sizleri mahrum etmek bizleri üzerdi elbet. Bu maksatla demir alan söyleşi gemimiz İstıklal Savaşı’mızdan yani varoluş sınırımızdan Dünya Düzeni adına verdiğimiz kişisel savaşımlara varıncaya…

© 2014 Mehmet Sabri Genç
Takip Edin: